Spoločnosť Waves Audio prichádza s kampaňou Nx Head Tracker cez Kickstarter, aby sa z pohlcujúceho 3D audio zážitku stala realita

KNOXVILLE, Tennessee, 22. júna 2016 /PRNewswire/ — Na začiatku tohto roku oznámila spoločnosť Waves Audio, že vstupuje na trh s Nx, prelomovou softvérovou technológiou, ktorá aplikuje panoramatické audio zobrazovanie do stereo slúchadiel, čím otvára dvere aplikáciám vo virtuálnej realite, rozšírenej realite, 3D mixovaniu a ešte mnohým iným možnostiam. Waves Nx umožní poslucháčom počuť takú prirodzenú hĺbku, prirodzené odrazy a priestorové zobrazenie, ako sú zvyknutí počuť z reproduktorov v miestnosti, ale cez slúchadlá. Waves Nx prehráva hudbu, filmy a hry revolučným spôsobom prostredníctvom novej dimenzie pohlcujúcej 3D reality – a to všetko sa deje vo vnútri slúchadiel, ktoré už máte. Waves sa rozhodlo sústrediť na výskum a rozvoj v oblasti Nx, aby túto technológiu do detailu rozpracovalo. Waves teraz oslovuje komunitu audiofilov, aby sa zapojili prostredníctvom kampane Kickstarter od 22. júna. Kickstarter je spôsob, akým môžu nadšenci zvuku hneď od začiatku vychutnávať tento revolučný prostriedok. Ak sa chcete zapojiť do kampane, navštívte webstránku: http://waves.com/kickstarter.

Foto – http://photos.prnewswire.com/prnh/20160621/382096
Logo –  http://photos.prnewswire.com/prnh/20160621/382097LOGO

Waves dostal ocenenie Technical GRAMMY® a je svetovým lídrom vo vývoji audio DSP technológií. Už viac než dvadsať rokov je tiež pionierom v rozvoji algoritmov spracovania psychoakustického signálu, ktorý využíva najnovšie poznatky z oblasti ľudského sluchu a vnímania, aby zlepšil kvalitu vnímaného zvuku.

Vnímanie priestorového zvuku je komplexný fenomén. Prepája interakcie medzi akustickými vlnami a miestnosťou alebo priestorom, interakcie medzi zvukovými vlnami a fyzickým pohybom ľudských hláv a uší, reakciou stredného a vnútorného ucha a sluchového nervu a nakoniec aj kognitívneho procesu v mozgu a interpretácie akustického priestoru.

Vnímanie zvuku cez slúchadlá je úplne iná skúsenosť. Waves Nx dokáže preklenúť bariéru tak, že znovu vytvorí také sluchové podnety v slúchadlách, aké sa do našich uší dostávajú v reálnom svete. Jeden zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je sledovanie polohy hlavy počúvajúceho a polohovanie zvuku v slúchadlách poslucháča tak, zodpovedal spôsobu, akým by ho počul v reálnom svete. Waves Nx sleduje pohyby hlavy poslucháča, zaznamenáva aj najmenšie nuansy, ktoré tvoria reálny, dynamický a variabilný zmyslový zážitok, t.j. správne polohuje zvuk v ľavom a pravom slúchadle a simuluje pohyb prostredníctvom trojrozmerného zvukového priestoru.

Nedávno spoločnosť Waves úspešne uviedla na trh prvý produkt z rodiny Nx – modul Nx virtuálne štúdio, čiže nástroj na virtuálne sledovanie, ktorý znovu vytvára ideálny a vysokokvalitný štúdiový zvuk v slúchadlách, čím umožňuje odborníkom na zvuk lepšie sa rozhodovať pri mixovaní a nahrávaní s cieľom dosiahnuť čo najlepšie výsledky pre zvuk v slúchadlách. Modul Nx virtuálne štúdio si od svojho uvedenia na trh vyslúžil jednoznačné uznanie. Nasledujúci člen rodiny Nx sa očakáva na trhu v septembri a jeho meno je Nx Head Tracker. Ide o malé bezdrôtové zariadenie Bluetooth pripojiteľné na akékoľvek slúchadlá, sledujúce pohyby hlavy poslucháča a komunikujúce so softvérom Nx. Nx Head Tracker je možné použiť v kombinácii s modulom NX virtuálne štúdio alebo s aplikáciou Waves Nx, ktorá čoskoro príde na trh a všetkým zákazníkom umožní zažiť 3D zvuk na všetkých počítačoch a mobilných zariadeniach. S pomocou komunity audiofilov a kampane Kickstarter rozšíri spoločnosť Waves svoju rodinu produktov Nx s cieľom dosiahnuť dokonalejší zmyslový zážitok a zmeniť spôsob ako počujeme svet.

Zoznam ocenení Nx nájdete na http://waves.com/kickstarter.

Odkaz na video: http://youtu.be/iwIr_4pczXs

Viac informácií nájdete na: http://waves.com.

SOURCE Waves Audio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *