Kavalan září na mezinárodní soutěži vín a destilátů

Tchajwanský výrobce výběrové whisky překročil počet 190 zlatých medailí

TAIPEI, Tchaj-wan, 29. července 2016 /PRNewswire/ — Kavalan, tchajwanský výrobce výběrové whisky, obdržel včera večer nejvyšší zlaté ocenění Outstanding Gold a 4 čtyři další zlaté medaile v Mezinárodní soutěži vín a destilátů (IWSC), což znamená, že její whisky „určují standardy” a jsou „nejvyšší kvality” na světě.

Foto – http://photos.prnewswire.com/prnh/20160728/393713

Při příležitosti 9. každoroční „Degustace destilátů” soutěže IWSC, která se konala 27. července v Londýně, byla společnost Kavalan oceněna ve své kategorii Světová single malt whisky následovně:

Majitel palírny Kavalan pan YT Lee uvedl: „Výjimečné zlaté ocenění pro whisky Kavalan Solist Port reprezentuje „kvalitu nejvyššího kalibru”. Nyní se kvalifikovala pro účast na 16. prestižním banketu soutěže IWSC s možností získání nejvyšší pocty, Hlavní trofeje.”

Porotci o whisky Solist Port řekli:

„Nosem vyznívá bohatý slad s portským nádechem a silným květinovým charakterem. Ovocný koláč, tabák a bohatý slad tvoří výtečnou spojitost. Lehce vklouzává do úst a rozlévá se na patře. Vyzrálé tóny vedou k dlouhému komplexnímu zakončení.”

Letos byla whisky Kavalan’s Solist Amontillado Sherry Single Cask Strength vyhlášena „Nejlepší Single Cask Single Malt Whisky světa” v prestižní soutěži World Whiskies Awards (WWA), zatímco whisky Kavalan Solist Vinho Barrique získala ocenění  „Nejlepší Single Malt Whisky světa“.

O společnosti Kavalan Whisky

Tchajwanská palírna Kavalan Distillery se věnuje umění single malt whisky od roku 2006. První subtropická palírna whisky na světě je průkopníkem ve výrobě whisky v horkých klimatických podmínkách a získala již 190 zlatých medailí.

Whisky Kavalan zraje v amerických dubových sudech v intenzivní vlhkosti a horku. K její kvalitě přispívají také mořské a horské vánky a pramenitá voda ze Sněžné hory, které společně přispívají k charakteristické krémovitosti whisky Kavalan. Kavalan se jmenuje po starém označení pro okres I-lan a díky své mateřské společnosti King Car Group může využívat třicetileté zkušenosti z oblasti výroby nápojů. Whisky Kavalan je dostupná ve 40 zemích. Více informací na www.kavalanwhisky.com/en/.

Kontakt pro média:
Yvonne Chou
886-3922-9000#7162
yvonne@kavalandistillery.com

SOURCE Kavalan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *