Kavalan zabłysnął na Międzynarodowym Konkursie Win i Alkoholów Spirytusowych

Tajwański producent whisky przekroczył liczbę 190 złotych medali

TAJPEJ, Tajwan, 29 lipca 2016 r. /PRNewswire/ — Kavalan, najważniejszy tajwański producent whisky, wczoraj wieczorem zdobył złote wyróżnienie (Outstanding Gold award) oraz 4 złote medale na Międzynarodowym Konkursie Win i Alkoholów Spirytusowych (IWSC), co oznacza, że whisky tej firmy ustala poziom i osiągnęła najwyższą jakość na świecie.

Zdjęcie – http://photos.prnewswire.com/prnh/20160728/393713

W ramach 9. edycji „Degustacji Napojów Spirytusowych” IWSC w Londynie 27 lipca Kavalan otrzymał następujące nagrody w kategorii Światowa whisky jednosłodowa:

Właściciel destylarni Kavalan pan Y.T. Lee powiedział: „Złoty medal z wyróżnieniem zdobyty przez Kavalan Solist Port określa „jakość najwyższej klasy”. Whisky ta zakwalifikowała się do 16. edycji prestiżowego bankietu IWSC z wręczaniem nagród i odbierze zaszczytne trofeum.”

Jurorzy ocenili Solist Port następująco:

„Bukiet zdradza obfity smak słodu z nutami portwajnu i mocną podstawą kwiatową. Dużej złożoności dodają mu smak ciasta owocowego, tytoniu i mocny smak słodu. Łatwo przechodzi przez usta i na podniebieniu. Nuty dojrzałości prowadzą do długiej i kompleksowej fazy końcowej.”

W tym roku Solist Amortillado Sherry Single Cask Strength firmy Kavalan została wybrana jako „Najlepsza światowa whisky jednosłodowa z jednej beczki” przez prestiżowe Światowe Nagrody Whisky (WWA), natomiast Solist Vinho Barrique zdobyła nagrodę „Najlepsza światowa whisky jednosłodowa” za 2015 r.

O firmie Kavalan

Tajwańska destylarnia Kavalan zajmuje się whisky jednosłodową od 2006 r. Będąc pierwszym na świecie subtropikalnym producentem whisky, stała się pionierem w produkcji whisky w gorących warunkach klimatycznych i zebrała ponad 190 złotych nagród.

Kavalan dojrzewa w pojemnikach z dębu amerykańskiego w warunkach ogromnej wilgoci i upału, jednak odnosi korzyści bryzy morskiej i wietrzyku górskiego oraz wody źródlanej z Gór Śnieżnych, co łączy się w typowym kremowym smaku whisky Kavalan. Nazwa Kavalan wywodzi się od starej nazwy powiatu Yilan i opiera się o 30 lat produkcji napojów przez spółkę matkę King Car Group. Jest dostępna w 40 krajach. Zapraszamy do odwiedzenia witryny www.kavalanwhisky.com/en/

Kontakt dla mediów:
Yvonne Chou
886-3922-9000#7162
yvonne@kavalandistillery.com

 

SOURCE Kavalan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *