Kavalan připíjí na ocenění „World's Best Whisky”

Tchajwanský výrobce je dvojnásobným vítězem soutěže World Whiskies Awards

TCHAJ-PEJ, Tchaj-wan, 22. července 2016 /PRNewswire/ — Tchajwanský výrobce výběrové whisky společnost Kavalan Distillery si letos připíjí ke dvěma vzácným úspěchům, kdy získala ocenění za „nejlepší single malt” a „nejlepší single cask, single malt” whisky na světě.

Prestižní soutěž World Whiskies Awards (WWA) udělila v roce 2015 whisky Kavalan Solist Vinho Barrique ocenění „Nejlepší světové Single Malt Whisky“. 

Letos byla whisky Solist Amontillado Sherry Single Cask Strength vyhlášena „Nejlepší Single Cask Single Malt Whisky světa” v prestižní soutěži World Whiskies Awards (WWA).

Majitel palírny Kavalan Pan YT Lee, uvedl: „Jsme neuvěřitelně poctěni získáním dvou nejvyšších ocenění World Whiskies Awards. Palírna Kavalan Whisky se neustále učí a zdokonaluje naše whisky ve snaze nabídnout zákazníkům to nejlepší na světě.”

Porotci soutěže WWA v roce 2015 popsali whisky Vinho následovně: „Zpočátku velmi sladká švestkovitá příchuť na patře, s dotekem ovocného koláče a hřebíčku, chilli a skořice. S velmi suchým závěrem s nádechem vlašských a lískových ořechů. V ústech se okamžitě rozline bohatá likérová chuť. Velmi jemně dráždivá, s kořenitými a kouřovými podtóny.”

„Karamel, marcipán, káva-vanilka, zmrzlina, bohatě krémová s příchutí sušeného ovoce. Celistvá a překvapivě jemná. Stopy sandalového dřeva. Zpočátku smetanová a dále se jemně rozplývá, téměř zaniká, než projde do jícnu s nádechem třtinového cukru s jemně nahořklou stopou.”

Jim Murray ve své knize Whisky Bible napsal: „Amontillado je pravděpodobně můj oblíbený styl sherry. Ale kolikrát jsem objevil její delikátní, komplexní a nedoceněnou povahu dokonale převedenou do single malt whisky? Během nějakých 35 let to bylo pouze čtyřikrát nebo pětkrát a pochybuji, že by to kdy zdaleka bylo ve své podstatě takto pravdivé a elegantní.”

O společnosti Kavalan Whisky

Tchajwanská palírna Kavalan Distillery se věnuje umění single malt whisky od roku 2006. První subtropická palírna whisky na světě je průkopníkem ve výrobě whisky v horkých klimatických podmínkách a získala již více než 180 zlatých medailí.

Whisky Kavalan zraje v amerických dubových sudech v intenzivní vlhkosti a horku. K její kvalitě přispívají také mořské a horské vánky a pramenitá voda ze Sněžné hory, které společně přispívají k charakteristické krémovitosti whisky Kavalan. Kavalan se jmenuje po starém označení pro okres I-lan a díky své mateřské společnosti King Car Group může využívat třicetileté zkušenosti z oblasti výroby nápojů. Whisky Kavalan je dostupná ve 40 zemích. Více informací na www.kavalanwhisky.com/en/.

Kontakt pro média:

Yvonne Chou
886-3922-9000#7162
yvonne@kavalandistillery.com

Foto – http://photos.prnewswire.com/prnh/20160715/389916

SOURCE Kavalan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *